27. aug 2010

Unetus ja päriselu


Poole päevani magamistega seoses on unerütm päris sassis, seega tundub kell 3 öösel olevat mu kirjandusliku eneseväljenduse tippaeg, nii et tahaks teiega jagada natuke juttu 3-st dokumentaalfilmist, mida IN-is sai vaadatud.

The Mark of Caïn (2000) - lugu siis vene vangide tatoveeringutest ja nende sümboolika tähendustest. Samas ka juttu üldisest eluolust ja vanglaelust. Kaadrid meenutasid küll Murru vangla varemeid- ikka päris jube. Huvitav aspekt mida filmis näidati oli see, kuidas ka vanglas ei suuda inimesed kohaneda uue (st. nõukogude aja järgse) eluviisiga, kus valitsevad raha ja narkootikumid.

The Yes Men Fix the World (2009) - kaks vabamõtlejat, kellele on antud tõeliste poliitikute välimus ja kuradima palju julgust, et püüda saavutada mõtlematut: päästa maailm. Seda püüavad nad teha üks samm korraga, esinedes erinevate organisatsioonide ja suurfirmade eestkõnelejatena, pettes respekteeritud meediat nagu BBC ja CNN ning kogudes enda ümber hulganisti meediakära. Kas nad oma tegevusega mingit suuremat mõju avaldasid.....see jääb igaühe enda otsustada. Üht julgen küll väita- naerda saab päris palju ja filigraanset ärapanemist on küllaga.

Ceský sen(Czech Dream) (2004) - filmiakadeemia tudengid Vit Ja Filip otsustavad lõputööna korraldada Tšehhi kõige suurema meediamulli, et see kogu riigi rahva ees lõhata. Mõeldud, tehtud. Oma ala spetsialistidega koostöös ja hulganisti raha mattes korraldatakse üüratu kampaania: plakatid, flaierid, ajalehe-, tele- ja raadioreklaamid, professionaalne reklaamlaul, toodete kataloog jne. Kõik promomaks kaubamaja, mida ei ole ja mida ei ole kavas ka kunagi ehitada. Loo üks püante on see, et seda tehakse riigi (st. maksumaksja) raha eest. Ah, et miks selline rahva lollitamine? Vaadake ja saate teada.

0 kommentaari: